Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Plasma nebo LCD

Plasma nebo LCD ???

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


VÝHODY A NEVÝHODY LCD A PLAZMA TELEVIZÍ

Před vlastním nákupem zboží se Vám pokusíme trochu více objasnit hlavní rozdíly nebo spíše výhody a nevýhody obou technologií, které v tuto chvíli jasně převládají na trhu s televizory.
TFT LCD (Liquid Crystal Display) displej


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Další technologií, která brzy doplní výše uvedenou dvojici je technologie OLED (Organic Light Emitting Diode)
Základem této technologie je schopnosti organických molekul emitovat světlo za předpokladu přivedeného proudu. Největší výhodou OLED proti LCD je skutečnost, že nevyžadují samostatné podsvícení, protože jednotlivé body samy vyzařují světlo. Díky tomu nevyžadují OLED displeje tolik energie a i výroba je podstatně jednodušší než u LCD, což představuje do budoucna výraznou úsporu nákladů. Zároveň oproti LED a LCD displejům mají výhodu dramaticky vyššího kontrastu a věrnějších barev. Kromě toho by OLED displeje měly mít i výrazně rychlejší zobrazování než LCD. Díky absenci samostatného podsvětlení u OLED nenajdeme ani skleněnou desku jako u TFT, díky čemuž je možné vyrobit ohebný displej, který si snadno stočíte do ruličky.

Konečné rozhodnutí o volbě televize však necháme na Vás, protože každý z Vás si určitě nastaví priority, které u konkrétní technologie preferuje.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek